Nože do plotrov – dajú sa brúsiť?

Keďže nože do plotrov sú spotrebným materiálom, ktorý sa používaním opotrebuje, skôr či neskôr zostane tupý. Zrejme Vám napadla otázka, či je možné plotrové nože nabrúsiť. Náš názor na vec si môžete prečítať nižšie.

Skrátená odpoveď:

Áno, plotrové nože je možné ako každé ostrie nabrúsiť. 

Je tu však jedno veľké ALE.

Nože do plotrov sú veľmi malé a ich veľkosť ostria je okolo jedného milimetra prípadne aj menej, preto správne nabrúsenie je veľmi komplikované a podľa nášho názoru bude cenovo nákladnejšie ako zakúpenie nových plotrových nožov. Správne nabrúsenie takto malého predmetu nepochybne bude o brúsičov stáť viac (ak vôbec takúto zákazku zoberú) a ak si plánujete brúsiť plotrové nože vo vlastnej réžií, netreba zabúdať na časové hľadisko a treba si zvážiť, či sa Vám to kvôli pár eurám oplatí.

Treba brať do úvahy aj tzv. offset určený výrobcom a aj to, že dodatočným brúsením sa istotne ,,netrafíte” do rovnakých parametrov ako strojovo vyrobil výrobca. Dôsledkom toho môže byť nekvalitný výsledok pri vyrezávaní požadovaného média.

Je preto na Vašom uvážení, či Vám starosti s brúsením plotrových nožov za to stoja. Napr. v obchode PlotroveNoze.sk je možné zakúpiť nože do plotrov v cene už od 3,39 € za kus.

Máte skúsenosti s brúsením plotrových nožov? Nechajte nám komentár nižšie.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *